23 Haziran 2008 Pazartesi

Hakettiği Kadar Değer Herkese

Hakettiği kadar değer vereceksin insanlara. Herkese hakettiği kadar. Ne eksik, ne de fazla. Olması gereken olmalı. Üzülürsün yoksa, kırılırsın. Kırıcıdır insanlar, pislerdir, çirkinlerdir. Güvenmek istersin elbette ama sakın güvenme insanlara. Acımasızdır onlar, düşüncesizdir, bencildir. Sen de bencil ol, unutma sen değerlisin bu dünyada. Sevme onları. Ne çirkinlikler vardır o maskelerin altında bir bilsen. Korkarsın, saklanmak istersin görsen eğer. Güvenme, üzülürsün, kırılırsın, incinirsin sonra.

Hakettiği değer, unutma bunu. Küpe yap kulağına, kolye yap boynuna. Yalnızsın bu hayatta. Etrafın kalabalık bile olsa yalnızsın aslında. Sakinlik iyidir hem, yalnızlık güzeldir. Acınası olanlar asıl onlardır unutma.

Bak onlara tepeden, inme yanlarına. Gül geç laflarına. Acıtır onların sözleri, iğne gibi batar.İki metre hayat. İki metre yol, iki metre gün, iki metre toprak.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Aynen katılıyorum..

BuzVeSu dedi ki...

Çok doğru, ama kimin ne kadar hakettiğini anlamak o kadar zor ki. Onun için 'Eksik olursa olsun, yeter ki fazla olmasın' mı demeli acaba?